اپل آیدی ( Apple id ) و انواع ایمیل آن

در این مقاله به برسی انواع ایمیل متصل به اپل آیدی میپردازیم  و در مورد آن صحبت میکنیم.

برای این منظور میتوانید از ایمیل های معتبر استفاده کنید

ایمیل های متصل به اپل آیدی 2 نوع هستند که عبارت اند از :

  • ایمیل اصلی :که شناسه یا نام کاربری شما نزد اپل است.

میدانیم که اپل ایدی شناسه شما نزد اپل است که عبارت است از یک حساب ایمیل که باید به اپل معرفی و تایید شود تا اکانت  یا id  شما نزد اپل ساخته و تائید شود .

از این رو به این ایمیل ایمیل اصلی یا primary email address  گفته می شود که از آن به عنوان نام کاربری یا یوزرنیم خود برای ورود به سایت اپل یا ست کردن روی دیوایس خود استفاده می کنید.

ایمیل اصلی میتواند بر اساس ایمیل شخصی شما باشد که بر روی آن اپل آیدی ساخته میشود یا اگر اپل ایدی آماده خریده اید این نوع اپل ایدی بر اساس ایمیل های معتبری ساخته میشود که از قبل موجود است.

 

  • ایمیل نجات : که برای جلوگیری از بلاگ شدن اکانت یا بازیابی آن در مواقع لزوم  استفاده می شود.یعنی زمانی که رمز ورود یا اطلاعات خود را فراموش کرده اید این ایمیل نجات به کمک شما می آید تا بتوانید دوباره به اطلاعات اپل ایدی خود دسترسی پیدا کنید و  آن را از حالت بلاک شدن خارج کنید یا رمز عبور فراموش کرده خود را تغییر داده و با رمزعبور جدید جایگزین کنید.

ایمیل yahoo.com یا gmail.com یا mail.com معتبرتر از سایر شرکت های خدمات دهنده میل سرور هستند که در ایران و جهان مورد استفاده  قرار میگیرند . 

برای تنظیم ایمیل نجات  میتوانید از آموزش نحوه تغییر ایمیل نجات استفاده کنید.

 

خرید اپل آیدی | خرید اپل ایدی