نحوه تغییر اطلاعات امنیتی اپل آیدی

 سوالات امنیتی اپل آیدی شما برای این است که در مواقع لزوم یعنی زمانی که دسترسی شما به اکانتتان قطع می شود مثل زمانی که رمز خود را فراموش کرده اید یا اکانت شما بلاک شده است با استفاده از آن بتوانید حساب اپل آیدی خود را بازیابی کنید. از این رو به خاطر داشتن و حفظ آن از اهمیت بالایی برخوردار است و از مهمترین موارد امنیتی حساب شما بعد رمز عبور محسوب می شود.

اگر کسی به رمز عبور یا سوالات امنیتی شما دسترسی پیدا کند امکان دسترسی به حساب شما را خواهد داشت پس در حفظ و یادآوری  آن بسیار کوشا باشید.

یکی از مهمترین موارد بعد از ساخت اپل آیدی یا خرید آن تغییر اطلاعات امنیتی شما است.

این اطلاعات شامل :

تاریخ تولد اپل آیدی شما

سه سوال امنیتی

سه پاسخ مربوط به این سوالات می باشد.

برای این منظور به ترتیب مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا به سایت اپل به آدرس appleid.apple.com مراجعه کنید.
  ورود به حساب کاربری در سایت اپل
 • پس از وارد کردن یوزرنیم و پسورد و ورود به بخش مدیریت حساب اپل آیدی مطابق شکل زیردر بخش  account   روی گزینه  change questions به منظور ویرایش اطلاعات کلیک کنید.
  تغییر سوالات امنیتی اپل آیدی
 • در این قسمت می توانید اطلاعات کاربری خود مانند نام و نام خوانوادگی و تاریخ تولد میلادی خود را تغییر دهید. اما اول از همه اپل از شما میخواهد که به دو سوال امنیتی جواب دهید
 • در این مرحله برای تغییر تاریخ تولد باید بر اساس سوالات و جواب امنیتی فعلی (تغییر نیافته ) اقدام کنید انجام این مرحله به دلیل اهمیت تاریخ تولد و سوالات امنیتی است فراموش نکنید که باید تاریخ تولد میلادی خود را به درستی وارد کرده و همیشه به یاد داشته باشید.
  ٰاگر در این مرحله از شما پاسخ به سوالات قدیمی پرسیده شد باید آن را باتوجه به سوالات قدیم و جواب آن ها پاسخ دهید.  اپل از این مرحله برای اطمینان از هویت شما استفاده میکند.

 • بعد از اجرای این مرحله  بر روی دکمه continue کلیک کنید.

در این مرحله می توانید هم خود سوال و همان جواب آن را تعیین کنید.

ورود سوالات امنیتی جدید اپل آیدی

 • با کلیک بر روی گزینه change question   تغییرات را ذخیره کنید.

 از این پس سوالات امنیتی و جواب آنها تغییر یافته و باید در صورت نیاز از سوالات و جواب جدیدی که تعیین کرده اید استفاده کنید.