فراموشی رمز عبور اپل ایدی و تغییر پسورد

تغییر رمز عبور اپل ایدی خریداری شده یکی از مهمترین کارهایی است که باید پس از خرید اپل ایدی انجام دهید . فرقی نمی کند که از چه نوع اپل ایدی استفاده میکنید. اگر اپل آیدی که خریده اید اپل آیدی آماده است که بر روی ایمیل های از قبل آماده ساخته شده است باید علاوه بر رمز عبور اپل آیدی نسبت به تغییر ایمیل اصلی اپل آیدی هم اقدام کنید. اگر اپل آیدی خریداری کرده اید که بر روی ایمیل شخصی خودتان ساخته شده است و به ایناکس آن دسترسی دارید نیازی به تغییر ایمیل نیست و فقط کافی است که با تغییر رمز عبور نسبت به شخصی سازی آن اقدام کنید.

در قسمت آموزش های سایت اپل آیدی فا آموزش های لازم برای این کار قرار داده شده است. اما در این مقاله قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که به هر دلیل رمز عبور اپل آیدی خود را فراموش کرده اید . و نیاز به تغییر رمز اپل ایدی و ریست پسورد  reset password  اکانت خود دارید. 

اپل برای تغییر پسورد در صورت فراموشی دو راه پیش روی شما میگذارد:

روش اول : با استفاده از ایمیل اپل آیدی است که روش راحت تری است فقط باید در این حالت به ایمیل اکانت دسترسی داشته باشید . اگر ایمیل اپل آیدی آماده خود را به ایمیل شخصی تغییر داده باشید یا ایمیل نجات برای خود تنظیم کرده باشید و یا اگر اپل آیدی بر روی ایمیل شخصی ساخته باشید . در این حالت با استفاده از ایمیلی که اپل برای شما ارسال میکند . رمز عبور فراموش کرده خود را تغییر میدهید و رمز عبوری جدید برای اپل آیدی تنظیم میکنید.
در غیر این صورت باید از روش دوم استفاده کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که بعد از خرید اپل ایدی نسبت به تغییر اطلاعات از جمله ایمیل و  رمز عبور و سوالات امنیتی اقدام کنید.

روش دوم: اگر به هر دلیل به ایمیل اپل آیدی دسترسی ندارید تنها راه برای تغییر پسوردی که  فراموش کرده اید  و تعیین رمز عبور جدید اپل آیدی استفاده از سوالات امنیتی و تاریخ تولدی است که هنگام ساخت اپل آیدی یا خرید اپل ایدی به همراه اکانت دریافت کرده اید .

 

برای انجام این کار اول از همه وارد سایت اپل به آدرس  appleid.apple.com شوید . و اپل آیدی خود را در کادر مربوطه وارد کنید چون به رمز اپل ایدی دسترسی ندارید بر روی قسمت forgot apple id or password  کلیک کنید . به این ترتیب وارد قسمت iforgot اپل می شوید. 

 images/appleid-forget-password.jpg

در صفحه جدید آدرس ایمیل اپل ایدی خود را وارد کنید و بر روی دکمه continue  یا ادامه کلیک کنید.

apple-id-iforgot

حال در این قسمت با توجه به یکی از دو روشی که در بالا به آن اشاره شد باید یکی از دو گزینه را انتخاب کنید. 

روش اول : تغییر رمز اپل آیدی با استفاده از ایمیل . 

اگر گزینه اول یعنی  get an email را انتخاب کنید اپل یک ایمیل به شما ارسال میکند که می توانید آن را در صندوق ایمیل خود دریافت کنید. اولویت با ایمیل نجات است یعنی اگر قبلا ایمیل نجات ست کرده اید ایمیل ارسالی اپل  اول به آدرس ایمیل نجات شما ارسال می شود. و در غیر اینصورت آدرس ایمیل اصلی اپل آیدی خود را چک کنید. اپل به شما پیام reset password sent to email رانشان میدهد. 

apple-id-get-email-reset-password

پس وارد ایمیل اپل ایدی خود شوید ایمیل اپل را که برای شما ارسال شده باز کنید. و بر روی لینک  reset now  کلیک کنید .

email-reset-now

در صفحه جدیدی که باز می شود باید رمز عبور جدید خود را که شامل حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از عدد و حروف کوچک و بزرگ و یا علامت است را انتخاب کنید و در هر دو کادر مربوط وارد کنید و در نهایت روی دکمه  reset password  کلیک کنید . 

change-password
با این کار رمز عبور خود را تغییر دادید و  می توایند از رمز عبور جدید خود استفاده کنید.

apple-id-password-reset-done

حتما به این نکته توجه کنید که شاید لازم باشد یکبار از itunes و app store خارج شوید و با رمز عبور جدید مجددا وارد شوید . فراموش نکنید که از vpn با آی پی آمریکا استفاده کنید و اگر در هنگام ورود نیاز به review یا وریفای مجدد بود اطلاعات پرداخت را تغییر ندهید و فقط بر روی گزینه های ok  یا continue یا done کلیک کنید .
و اگر این مراحل را از شما نخواست رمز  اپل آیدی شما تغییر کرده است. مراحل با موفقیت به انمام رسیده است. 

 

روش دوم :تغییر رمز اپل ایدی با استفاده از سوالات امنیتی.

در این روش پس از طی کردن مراحل ابتدایی در صفحه زیر باید گزینه answer security question را کلیک کنید . تا به صفحه بعد هدایت شوید.

reset-pass-with-securiy-questions

در این صفحه ابتدا تاریخ تولد میلادی اکانت اپل آیدی را به درستی وارد کنید . و بر روی دکمه ادامه کلیک کنید.

birthday-reset-password

در این صفحه دو سوال از سه سوال امنیتی شما پرسیده می شود که در جواب باید پاسخ آن ها را به درستی وارد کنید. و در آخر بر روی continue کلیک کنید.

answer-security-questions

در صفحه آخر رمز جدید خود را که متشکل از حداقل 8 کارکتر شامل حروف کوچک و بزرگ و عدد و علامت است وارد کنید و بر روی reset password کلیک کنید.

change-password

رمز عبور شما تغییر کرد ه است و در آخر پیغام تغییر رمز را مشاهده خواهید کرد.

apple-id-password-reset-done

و اگر لازم بود از آیتونز و اپ استور یکبار خارج شوید و با رمز عبور جدید وارد شوید و اگر نیازی به review بود اطلاعات پرداخت یا payment را تغییر ندهید و روی دکمه های ok یا continueو سپس در آخر done کلیک کنید.
با طی مراحل فوق رمز عبور اپل آیدی شما بازیابی شده و تغییر کرده است. درحفظ و نگهداری آن کوشا باشید .